DJI Mini 3 Pro در مقابل Mini 2 در مقابل Mavic Air 2: کدام یک را باید انتخاب کنم؟
7
آذر 1402
0 نظر

DJI Mini 3 Pro در مقابل Mini 2 در مقابل Mavic Air 2: کدام یک را باید انتخاب کنم؟

DJI Mini 3 Pro در مقابل Mini 2 در مقابل Mavic Air 2: کدام یک را باید انتخاب کنم؟

DJI Mini 3 Pro جدیدترین و بهترین نسخه از سری DJI Mini است. این طراحی سبک مترادف با سری Mini را حفظ کرده و وزن آن کمتر از 249 گرم است. با این حال، سیستم تصویربرداری، عملکرد پرواز و ویژگی‌های هوشمند آن، همگی شاهد ارتقاءهای جامعی بوده‌اند که آن را برای مبتدیان دوست‌دارتر از همیشه کرده‌اند. این مقاله شما را از طریق این به‌روزرسانی‌ها آشنا می‌کند و مقایسه‌ای کنار هم به شما ارائه می‌کند تا ببینید چگونه با Mini 2 و Mavic Air 2 مطابقت دارد.

ظاهر & طرح

نام محصول

DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 2

Mavic Air 2

وزن

کمتر از 249 گرم

کمتر از 249 گرم

570 گرم

ابعاد (L×W×H)

تا شده: 145×90×62 میلی متر

تا شده: 138×81×58 میلی متر

تا شده: 180×97×84 میلی متر

سری DJI Mini بر اساس ایده سبک وزن و قابل حمل بودن ساخته شده است. مانند DJI Mini 2، DJI Mini 3 Pro  کمتر از 249 گرم وزن دارد. این وزن به دلیل مطابقت با قوانین و مقررات در اکثر کشورها قابل توجه است، بنابراین ثبت نام یا آموزش لازم نیست. اگر اهل مسافرت مکرر هستید، پهپادهای سری Mini می توانند فرآیندها و تشریفات خسته کننده را از شما نجات دهند. اندازه جمع و جور آنها را بسیار قابل حمل و جابجایی آسان در کیف شما می کند. به یک ماجراجویی بروید و آماده ثبت لحظات منحصر به فرد باشید.

وقتی صحبت از ظاهر و طراحی به میان می‌آید، DJI Mini 3 Pro و DJI Mini 2 بدون شک با توجه به کاربردی بودن خود دارای برتری هستند. آنها برای هر کسی که حمل و نقل و راحتی را بالاتر از هر چیز دیگری ارزش قائل است ایده آل هستند.

 

کیفیت تصویر

نام محصول

DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 2

Mavic Air 2

اندازه سنسور 

1/1.3 اینچ

1/2.3 اینچ

1/2 اینچ

حداکثر وضوح عکس

48 مگاپیکسل

 

12 مگاپیکسل

48 مگاپیکسل

حداکثر وضوح تصویر

 

4K/60 فریم بر ثانیه

 

4K/30fps

4K/60 فریم بر ثانیه

تیراندازی عمودی

 

تیراندازی عمودی واقعی

 

×

در حالت پانوراما انجام شد

تصویر HDR

 

 

×

بزرگنمایی

زوم 4 برابری

زوم 4 برابری

زوم 4 برابری

کیفیت تصویر همیشه در هسته دوربین های بدون سرنشین دوربین قرار دارد. DJI Mini 3 Pro بزرگترین سنسور را در بین این سه سنسور با اندازه 1/1.3 اینچ دارد. هر چه سنسور بزرگتر باشد، اطلاعات بیشتری را می توان به دست آورد و در نهایت کیفیت تصویر را بالاتر می برد. جزئیات را می توان به وضوح مشاهده کرد، حتی در صفحه نمایش های بزرگ.

 

هم DJI Mini 3 Pro و هم Mavic Air 2 می توانند عکس های 48 مگاپیکسلی، ویدیوهای 4K/60fps و تصاویر 4K HDR بگیرند. این یک سطح بالاتر از DJI Mini 2 است. و این بیشتر در هنگام عکاسی در شرایط نوری چالش برانگیز آشکار می شود. در روز یا شب، هر دو سیستم دوربین می توانند روشنایی مناسب را مدیریت کرده و فیلمی با جزئیات غنی تولید کنند. بدون نیاز به ویرایش پس از ویرایش، فوراً عکس‌هایی با ارزش به اشتراک بگذارید. DJI Mini 3 Pro و Mavic Air 2 انتخاب های برجسته برای مبتدیانی هستند که می خواهند بدون دردسر فیلم سینمایی بسازند.

عکاسی عمودی واقعی جایی است که DJI Mini 3 Pro نسبت به بقیه برتری دارد. اگرچه Mavic Air 2 از نوعی عکسبرداری عمودی پشتیبانی می کند، اما با Mini 3 Pro متفاوت است. از ویژگی عکاسی عمودی پانوراما Mavic Air 2 فقط برای گرفتن عکس می توان استفاده کرد. این کار را با اتصال چندین تصویر با هم انجام می دهد که شامل برش دیجیتالی است. ساختار گیمبال بازطراحی شده DJI Mini 3 Pro امکان افزایش دامنه چرخش را فراهم می کند. دوربین 90 درجه می چرخد ​​تا سنسور با اندازه کامل بتواند بدون فشرده سازی کیفیت تصویر یا برش عکس بگیرد. 

پس از صادرات یک ویدیو، می توانید آن را مستقیماً در اینستاگرام، تیک تاک یا سایر پلتفرم های ویدیوی کوتاه به اشتراک بگذارید. نیازی به ویرایش نیست زیرا قبلاً برای اندازه ویدیوی عمودی هر پلتفرم بهینه شده است. کل فرآیند بدون زحمت است و منجر به محتوای با کیفیت بالاتر برای رسانه های اجتماعی شما می شود.

از نظر کیفیت تصویر، DJI Mini 3 Pro دارای اندازه سنسور بزرگتر و عکاسی عمودی واقعی است که برنده آشکار این رده است.

عملکرد پرواز

نام محصول

DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 2

Mavic Air 2

حداکثر عمر باتری

دو گزینه: 

34 دقیقه

47 دقیقه

31 دقیقه

34 دقیقه

بالاترین کیفیت انتقال تصویر

 

12 کیلومتر، 1080p

 

10 کیلومتر، 720p

10 کیلومتر، 1080p

حداکثر مقاومت در برابر سرعت باد

38.5 کیلومتر در ساعت

 

29-38 کیلومتر در ساعت

29-38 کیلومتر در ساعت

 

کیفیت تصویر و طراحی عالی هستند، اما بدون عملکرد پرواز هیچ معنایی ندارند. بیایید بررسی کنیم که کدام یک از پهپادهای ما به شما امکان می دهد با بیشترین آزادی و ایمنی پرواز کنید.

از نظر عمر باتری، DJI Mini 3 Pro اولین پهپاد مصرفی DJI است که دو گزینه باتری ارائه می‌کند. کاربران می توانند بین باتری هوشمند پرواز استاندارد، که 34 دقیقه ارائه می دهد، و باتری هوشمند پرواز پلاس [1]، که حداکثر 47 دقیقه را ارائه می دهد، انتخاب کنند. با این 13 دقیقه اضافی، می توانید محیط اطراف خود را بیشتر کاوش کنید، زمان بیشتری را هنگام نوشتن عکس صرف کنید و ویژگی های هوشمند بیشتری را امتحان کنید. هر چه زمان پرواز شما طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای گرفتن آن عکس عالی دارید.

وقتی صحبت از عملکرد انتقال تصویر به میان می‌آید، DJI Mini 3 Pro می‌تواند در دورترین فاصله از سه پهپاد پرواز کند و تصاویر با وضوح بالا را حتی در ۱۲ کیلومتری به‌طور پایدار منتقل کند.

اگرچه DJI Mini 3 Pro و DJI Mini 2 ممکن است کوچکتر و سبکتر باشند، مقاومت آنها در سرعت باد کمتر از Mavic Air نیست. 2. آنها می توانند حتی در بادهایی با سرعت 38 کیلومتر در ساعت به طور پایدار پرواز کنند تا بتوانید شاخه ها، برگ ها و حرکت آب را در باد ثبت کنید.

اگر به دنبال سرعت هستید، Mavic Air 2 سریعترین پرواز را دارد. حداکثر سرعت پرواز افقی را دارد که در حالت اسپرت می تواند به 19 متر بر ثانیه برسد. این بالاتر از سرعت 16 متر بر ثانیه Mini 3 Pro و Mini 2 است. به طور کلی، وقتی به عملکرد پرواز نگاه می کنیم، DJI Mini 3 Pro دوباره در صدر قرار می گیرد. طولانی‌ترین زمان پرواز، گستره انتقال تصویر گسترده‌تر و سطح قابل توجهی از مقاومت در برابر باد را ارائه می‌دهد.

 

ویژگی های مبتدی دوستانه

نام محصول

DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 2

Mavic Air 2

سنجش موانع

سنجش موانع سه جهتی

 (به جلو، عقب و پایین)

APAS 4.0

×

سنجش موانع سه جهتی

 (به جلو، عقب و پایین)

APAS 3.0

 

استادشات

 

 

×

×

 

فوکوس خودکار

 

FocusTrack

 

×

FocusTrack

QuickShots

 

 

تایم لپس

 

 

×

 

برای بسیاری از مبتدیان عکاسی هوایی، تازگی پرواز یک پهپاد اغلب تحت الشعاع اضطراب تصادف و نتایج ضعیف تصویربرداری قرار می گیرد.

DJI Mini 3 Pro و Mavic Air 2 هر دو پشتیبانی می‌کنند از تشخیص موانع سه جهتی برای ایمنی بیشترy با Mini 3 Pro اولین در سری خود است که این کار را انجام می دهد. دارای سنسورهای دید دوگانه رو به جلو، عقب و رو به پایین و سیستم‌های پیشرفته کمک خلبان (APAS 4.0) است، بنابراین می‌توانید با خیال راحت‌تر از همیشه با Mini پرواز کنید. DJI Mini 3 Pro به طور خودکار موانع موجود در مسیر پرواز شما را دور می زند، تا حد زیادی اضطراب پرواز را تسکین می دهد و به شما امکان می دهد بیشتر روی عکس تمرکز کنید.

MasterShots یک ویژگی مورد علاقه طرفداران است که تاکنون فقط در پهپادهای بسیار پیشرفته ما یافت می‌شد. با MasterShots فقط با چند ضربه می توانید ویدیوهای سینمایی ایجاد کنید. پهپاد به طور خودکار مسیر پرواز و حرکات دوربین را تعیین می کند و حتی موسیقی و انتقال را برای شما انجام می دهد. DJI Mini 3 Pro این قابلیت را دارد، به این معنی که اکنون حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند در عرض چند دقیقه شاهکار بسازند. و ویژگی های هوشمند در اینجا متوقف نمی شود. DJI Mini 3 Pro و Mavic Air 2 همچنین از FocusTrack، QuickShots و Timelapse پشتیبانی می‌کنند. تنها با چند ضربه در رابط برنامه، می‌توانید بدون در نظر گرفتن سطح مهارت خود، به هر صحنه‌ای درام اضافه کنید.

DJI Mini 3 Pro کامل ترین تجربه را برای هر مسافری که برای اولین بار انجام می دهد ارائه می دهد. ایمنی بهبود یافته و ویژگی های بصری آن را برای هر مبتدی ایده آل می کند.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد