Loading...
0
سبد خرید شما خالی است

تعمیر و نگهداری معمول باطری

راهنمای تعمیر و نگهداری معمول باطری
محصولات قابل اجرا: باطری هوشمند پرواز

در « مقدمه ای بر قوانین تخلیه خودکار باطری هوشمند پرواز DJI »، متوجه شدیم که تخلیه خودکار باطری زمانی ظاهر می شود که باطری برای ذخیره سازی بیکار بماند. هنگامی که یک باطری به طور خودکار به سطح باطری به اندازه کافی کم (به طور کلی: 10٪) تخلیه می شود، برای بازیابی باطری برای حفظ قابلیت ذخیره انرژی آن، نیاز به شارژ مجدد است. هنگامی که باطری در سطح باطری کمتر از 10 درصد به تخلیه خود ادامه می دهد، تخلیه بیش از حد است که ممکن است باعث آسیب به الکترودها و مواد فعال شود و در نتیجه این مواد ممکن است به درستی پاسخ ندهند. تخلیه بیش از حد طولانی مدت می تواند باعث آسیب دائمی به سلول باطری شود. در موارد شدید، باطری ممکن است به حدی آسیب ببیند که نتوان از آن استفاده کرد.

چگونه از ترشح بیش از حد جلوگیری کنیم

هنگامی که باطری خاموش و ذخیره می شود، همانطور که برای باطری های لیتیومی معمول است، با سرعت کم تخلیه می شود. ممکن است زمانی که باطری آن بسیار کم است و در ذخیره سازی بیکار می ماند، بیش از حد تخلیه شود. برای اطمینان از سالم بودن مواد فعال داخل باتری و افزایش عمر باطری، توصیه می شود در صورتی که به مدت 10 روز یا بیشتر از آن استفاده نمی شود، باطری را تا 40 تا 65 درصد تخلیه کنید و آن را در مکانی ذخیره کنید. جای خشک و خنک (22-28 درجه سانتیگراد). حداقل هر سه ماه یکبار باطری را به طور کامل شارژ و تخلیه کنید. پس از شارژ کامل، آن را روی هلیشات سوار کنید و سطح باطری را تا 65 درصد برای ذخیره سازی مصرف کنید.

نحوه سرویس باطری

1. اگر باطری به مدت 10 روز یا بیشتر استفاده نمی شود، آن را در حالت شارژ 40 تا 65 درصد (تا زمانی که LED 3 روشن شود یا چشمک بزند) برای ذخیره سازی تخلیه کنید.

2. برای حفظ شرایط خوب مواد فعال باطری و افزایش طول عمر باطری، تقریباً هر سه ماه یکبار باطری را شارژ و تخلیه کنید. اگر باطری پس از تخلیه کامل ذخیره شود، ممکن است بیش از حد تخلیه شود و آسیب ببیند.

3. همیشه یک باطری هوشمند پرواز را در مکانی با تهویه مناسب نگهداری کنید.

4. باطری در صورت تخلیه و نگهداری طولانی مدت وارد حالت خواب زمستانی می شود. باطری را دوباره شارژ کنید تا از حالت خواب زمستانی خارج شود.هیچ مطلبی یافت نشد

02166904367